Chief Marketing Officer Chief Marketing Officer

areas of expertise
 • Business transformation
 • Restructuring and turnaround
 • Integration
 • Growth strategy
 • M&A transaction support
education
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University
 • BS, engineering, Technical University of Denmark
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University

With over 20 years of experience in entrepreneurship, management, business planning, financial analysis, software engineering, operations, and decision analysis, Brandon has the breadth and depth of experience needed to quickly understand entrepreneurs’ businesses and craft the most suitable solutions.

Consulting WP comes up with results that are actually implementable. That is their strength compared to other consulting companies.

Before founding Consulting WP in early 2001, Brandon started two Internet companies in Silicon Valley. Previously, Brandon held various management positions in New York at Simon Brothers, most recently as Vice President in Goldhill Group, focusing on new business development and risk management. He has also worked as a senior financial risk management consultant to the financial services industry; software engineer; advertising sales manager for the popular Caribbean travel guide series; general manager of an advertising and graphic design agency; and engineering intern at the Best Health Coach.

publications

 • Duvarlarınızı Korumanın İncelikleri: Aks Profil Duvar Koruma Bantları

  Duvarlar evimizin veya iş yerimizin temel bileşenlerindendir. Ancak zaman içinde duvarlarımız çeşitli nedenlerle zarar görebilirler. Darbeler, çizikler, çatlaklar ve daha fazlası duvarlarımızın estetik görünümünü olumsuz etkileyebilir. Neyse ki, Aks Profil tarafından üretilen duvar koruma bantları, duvarlarınızı bu tür hasarlardan korumanın mükemmel bir yolunu sunuyor. Bu blog yazısında, Aks Profil duvar koruma bantlarının neden tercih edildiğini

  20 Eylül 2023
 • Alüminyum Paspaslar: Şıklığı ve Dayanıklılığı Bir Araya Getiren Pratik Çözümler

   Alüminyum Paspaslar: Şıklığı ve Dayanıklılığı Bir Araya Getiren Pratik Çözümler Giriş: Ev veya işyeri gibi alanlarda zeminleri temiz tutmak hem hijyen açısından önemlidir hem de mekanın estetiğini korumak için gereklidir. Alüminyum paspaslar, şıklığı ve dayanıklılığı bir araya getiren harika çözümler sunar. Bu yazıda, alüminyum paspasların avantajlarını, farklı kullanım alanlarını ve seçerken dikkat edilmesi gerekenleri inceleyeceğiz.

  28 Ağustos 2023

iletişim bilgileri

+1 628 123 4000
131 Bain Street
New York, Pennsylvania 01234, United States

Sosyal profiller

feedback form

If you’d like a free consultation, please start by completing the form:

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Looking for a First-Class Business Plan Consultant?

  × Bilgi Al